دو غول بزرگ اینترنت، اطلاعات کاربران را برای کسب سود می فروشند.

به گزارش الف به نقل از راشاتودی و سیاتل تایمز، اگر با خدمات شرکتهایی همچون یاهو و میکروسافت سروکار دارید، می توانید از این دو شرکت بزرگ طلب غرامت کنید چون اخیرا افشا شده است که هر دو این شرکتها اطلاعات شخصی حساس کاربران را بدون اجازه به کمپین‌های سیاسی می فروشند تا این کمپین‌ها اهداف خاص خود را دنبال کنند .

بنابراین گزارش، اگر شما در آمریکا در مورد اینکه چه چیزی پشت این صفحه های نمایشگر کامپیوتر می گذرد کنجکاو هستید، اکنون می توانید به این موضوع پی ببرید که کمپین‌های سیاسی به طور فزاینده ای اطلاعات شخصی کاربران را برای جلب نظر آنها خریداری می‌کنند.

زمانیکه آمریکایی ها در سرویس های خدماتی همچون یاهو میل اطلاعات مکمل خود را ذخیره می کنند، آنها نمی دانند که با میل شخصی اطلاعات خود از جمله نام، آدرس و فعالیتهای آن لاین‌شان را در اختیار این وب سایت ها قرار می دهند. بدین ترتیب سیاسیون در آمریکا با خرید این اطلاعات می‌توانند به راحتی به تمامی فعالیتهای آن لاین کاربران و علاقه‌ آنها دست پیدا کنند.

این موضوع فاش شده است که مایکروسافت و یاهو اطلاعات شخصی کاربران را به شرکتهایی می‌فروشند که از این اطلاعات برای ایجاد پروفایل های مورد توجه کمپین‌های سیاسی که به دنبال رای بیشتر مخاطبان هستند، استفاده می‌کنند.

در این راستا گفته شده است که در فعالیتهای انتخاباتی امریکا و احتمالا انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور این اطلاعات کاربران برای سیاسیون به منظور جذب مخاطبان خاص مهم و حیاتی به شمار می‌روند.

در این راستا به نظر می رسد که عوامل کمپین باراک اوباما نیز توانسته‌اند به این اطلاعات دست یابند چون باراک اوباما اخیرا به هزاران نفر از حامیانش ای میلی زده تا از انها درخواست کمک مالی برای ارائه به کمپین وی بپردازند و در ازای آن در کنار رقابتهای انتخاباتی به همراه یک بازیگر حضور داشته باشند.

افشای فروش اطلاعات کاربران اینترنتی به کمپین‌های سیاسی می تواند مردم امریکا را بیش از پیش به سیستم اینترنت و امنیت حریم خصوصی کاربران در فضای مجازی بی‌اعتماد کند.

http://alef.ir/vdchzvnzw23n-xd.tft2.html?160319