گوگل قابلیت استفاده به عنوان ابزار جاسوسی و فروش اطلاعات به آژانس‌های امنیتی را دارا است. اذعان مدیران این شرکت برای دریافت کامل اطلاعات شخصی افراد و ذخیره سازی و تبدیل به بانک اطلاعاتی شدن این داده‌ها در آینده از سویی و ماهیت صهیونیستی این شرکت از سوی دیگر، ظن سوء استفاده از این داده‌ها را تقویت می‌کند. قابلیت مخابره‌ی لحظه‌ای اطلاعات مکانی افراد از راه سیستم عامل تلفن‌های همراه، علاوه بر کارکردهای تبلیغاتی فوق العاده و بهره‌ی تجاری گوگل از آن، موجب احاطه‌ی بیشتر و بیشتر این شرکت بر زندگی اشخاص شده و آن‌ها را در معرض اغراض سوء صهیونیسم بین‌الملل قرار می‌دهد.

«جان‌ام‌سیمپسون» رییس گروه مدافعان حقوق مصرف‌کننده در آمریکا طی نامه‌ای خطاب به «هنری واکسمن» رییس کمیسیون تجارت و انرژی در کنگره آورده است: «بر اساس مطالب منتشر شده در روزنامه‌ی واشنگتن پست، به نظر می‌رسد که گوگل قراردادهای محرمانه‌ای با دولت آمریکا منعقد کرده تا خدمات جست‌وجو و یافتن اطلاعات در فضای مجازی را به این دولت ارائه کند. علاوه بر این، سوابق موجود در کاخ سفید نشان می‌دهد که مقام‌های گوگل نشست‌هایی را با مقام‌های امنیت ملی آمریکا برگزار کرده‌اند که دلایل آن افشا نشده است.

به نظر می‌رسد که تلاش‌های به شدت مورد انتقاد گوگل برای جمع‌آوری اطلاعات از شبکه‌های بی‌سیم مورد استفاده‌ی شهروندان آمریکا به‌خلاف ادعاهای آن غیرعمدی نبوده است... به نوشته‌ی این روزنامه بخش «Enterprise Solutions» گوگل اطلاعات خدمات جست‌وجو و محصولات مکان‌یابی مانند گوگل ارت و سرویس نقشه‌ی گوگل را در اختیار دولت فدرال و از جمله ارتش و جامعه‌ی اطلاعاتی آمریکا قرار می‌دهد. گروه کوچکی از افراد بخش فروش و پشتیبانی گوگل از مجوزهای فوق محرمانه برای برقراری ارتباط با دولت برخوردارند.»

http://mashreghnews.ir/fa/news/128631/گوگل-مأمنی-برای-صهیونیسم